Jakie funkcjonalności i wyposażenie powinny być brane pod uwagę przy wyborze stołu konferencyjnego?

Profesjonalny stół konferencyjny to nie tylko komfort i wygoda. To również wizytówka Twojej firmy i ogromne wsparcie, w trakcie przeprowadzania spotkań biznesowych. Ważne, więc aby był jak najbardziej funkcjonalny.

Dopasowany do profilu firmy, jak i pod względem możliwości wykorzystania i ustawienia, stół do profesjonalnej sali konferencyjnej, to połowa sukcesu w prowadzonych negocjacjach. Twoi kontrahenci z pewnością docenią to, w jaki sposób zostali podjęci i na jakie udogodnienia mogli liczyć w trakcie zaplanowanego spotkania. 

Zobacz, w jakie dodatkowe funkcjonalności powinien być wyposażony idealny stół konferencyjny. Poznaj też wyposażenie, dzięki któremu stworzysz w sali konferencyjnej idealne warunki do przeprowadzenia spotkań o różnym charakterze – od posiedzeń firmowych poprzez szkolenia lub spotkania integracyjne dla pracowników po poważne konferencje. 

Jakie funkcjonalności multimedialne powinien mieć stół do sali konferencyjnej?

Jakie funkcjonalności multimedialne powinien mieć stół do sali konferencyjnej?

Profesjonalna sala konferencyjna to pomieszczenie wielofunkcyjne. Taki też powinien być idealny stół konferencyjny. Co to oznacza w praktyce? 

Sala konferencyjna w Twojej firmie powinna być tak urządzona, aby można było w niej przeprowadzić różnego rodzaju spotkania. Zarówno te czysto biznesowe, czyli wszelkiego rodzaju narady czy negocjacje, jak i te mniej formalne, czyli firmowe jak np. szkolenia lub prezentacje oraz spotkania integracyjne. 

Dowiedz się, z jak wybrać najlepszy materiał do stołów konferencyjnych, które podniosą prestiż Twojej firmy

Nie bez znaczenia pozostaje również wyposażenie sali konferencyjnej w niezbędny sprzęt. Powinny znaleźć się w niej urządzenia ułatwiające przeprowadzenie multimedialnej prezentacji czy też wideokonferencji. 

Mowa tu o takim sprzęcie jak: rzutniki, tablice interaktywne czy nowoczesne systemy do swobodnej konwersacji w trakcie wideokonferencji. Z tego też względu stół do takiej sali konferencyjnej powinien posiadać funkcjonalności multimedialne. Co to takiego?

Mamy tu na myśli takie elementy jak:

  • porty USB;
  • nowoczesne gniazda do ładowania sprzętu elektronicznego;
  • wejścia słuchawkowe;
  • pokrętła do sterowania głośnością. 

Tym sposobem stół konferencyjny pozwoli na wygodne podłączenie dowolnego urządzenia i zapewni komfortowe korzystanie z podręcznych sprzętów.

Co wpływa na ergonomię profesjonalnej aranżacji sali konferencyjnej?

Co wpływa na ergonomię profesjonalnej aranżacji sali konferencyjnej?

Mówiąc o funkcjonalności stołu konferencyjnego, nie zapominaj o takich jego cechach jak:

  • wymiary, czyli wysokość stołu, szerokość blatu;
  • kształt stołu;
  • konstrukcja – stoły mogą być modułowe bądź też składane. 

Dlaczego to takie ważne? Wymienione elementy mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o ergonomię profesjonalnej aranżacji sali konferencyjnej. Każda profesjonalna sala konferencyjna powinna być tak zaaranżowana, aby można było w niej komfortowo pracować nawet przez wiele długich godzin.  Jedynie starannie przemyślana organizacja jej wnętrza jest w stanie zagwarantować uczestnikom odbywających się w niej spotkań: swobodę i bezpieczeństwo oraz zadbać o ich dobre samopoczucie. 

Podstawę idealnie urządzonej sali do spotkań biznesowych stanowią odpowiednio dobrane meble, wśród których wysoce funkcjonalny stół konferencyjny odgrywa nadrzędną rolę. Musi więc spełnić następujące warunki:

  1. Nie może być niższy niż 70-80 cm. Najlepiej, jeśli wyposażysz swoją salę w stół z możliwością regulacji jego wysokości.
  2. Jego szerokość musi zagwarantować wygodne korzystanie z laptopa, wykonywanie odręcznych zapisków czy też przeglądanie dokumentów (te klasyczne są zazwyczaj formatu A4). Przyjmuje się więc, że jedna osoba powinna mieć do swojej dyspozycji co najmniej 70 cm wolnej przestrzeni.
  3. Długość stołu powinna być natomiast dobrana pod względem liczby uczestników spotkania, ale i wielkości sali. Tylko wtedy stworzysz naprawdę komfortową przestrzeń dla każdego z przybyłych.

Jaki kształt powinien mieć funkcjonalny stół konferencyjny?

Jaki kształt powinien mieć funkcjonalny stół konferencyjny?

Najbardziej praktycznym jest stół prostokątny. Po pierwsze – pozwala na usadzenie przy nim większej liczby zgromadzonych. Po drugie – nadaje się do tworzenia rozmaitych konfiguracji. Pamiętaj, że ustawienie stołów także stanowi ważny element ergonomii w sali konferencyjnej. Najczęściej stosowane konfiguracje to:

  • układ typu „rada nadzorcza” – uczestnicy spotkania zasiadają po obu stronach stołu i mają możliwość rozmowy „face to face”;
  • układ w kształcie litery „U” – uczestnicy siedzą na zewnętrznych krawędziach stołu, dzięki czemu mają ułatwiony widok na prowadzącego oraz pokazywane prezentacje;
  • układ „szkolny” – sprawdza się w przypadku szkoleń i zapewnia doskonały dostęp do prowadzącego prelekcję. 

Jeśli organizujesz spotkanie integracyjne, lepszym wyborem będzie stół okrągły bądź owalny.

Warto poznać zalety zaokrąglonych blatów stołów konferencyjnych 

Kiedy potrzebujesz stołu, który sprawdzi się w przypadku spotkań szkoleniowych czy grupowej pracy nad określonym projektem, wtedy wybierz stół w kształcie łódki lub trójkąta. 

Jaka konstrukcja stołu jest bardziej praktyczna?

W kwestii doboru konstrukcji stołu najważniejsza jest przestrzeń, jaką dysponujesz. Gdy wnętrze sali jest niewielkie lub tymczasowe dobrym wyborem będzie stół składany. Jeżeli natomiast potrzebujesz stołu reprezentacyjnego do dużej i przestronnej sali, wtedy zdecyduj się na stół modułowy lub duży stół okrągły.

Profesjonalny sprzęt i meble firmowe - z czego powinny być wykonane stoły konferencyjne?

Profesjonalny sprzęt i meble firmowe – z czego powinny być wykonane stoły konferencyjne?

Jakie inne elementy podnoszą funkcjonalność stołu konferencyjnego? Przede wszystkim chodzi o materiał wykonania.

Jeżeli szukasz stołu, który będzie stanowił praktyczną ozdobę sali konferencyjnej na lata postaw na lite drewno, które z czasem nabierze szlachetności. Drewniany stół to synonim trwałości i reprezentacyjności. Najbardziej wytrzymałe oraz wysoce estetyczne są stoły dębowe. Taki stół to również sygnał dla Twoich kontrahentów, że nie boisz się trudnych i kosztownych inwestycji i można się z Tobą związać na długo. 

Kiedy chcesz wyróżnić swoją pozycję i podkreślić, że nie boisz się nowatorskich rozwiązań, wybierz stół z metalu bądź stworzony z połączenia metalu i drewna. 

Każda nowoczesna sala konferencyjna powinna też być tak urządzona, aby zapewnić odpowiednie warunki zarówno prelegentom, jak i uczestnikom danego wydarzenia. Stąd też nie bez znaczenia jest dobór odpowiedniego wyposażenia do stołu konferencyjnego, aby stworzyć w ten sposób idealnie spójną i komfortową przestrzeń dla wszystkich. 

Każda sala powinna dysponować również wygodnymi, ergonomicznymi i odpowiednio wyprofilowanymi krzesłami. Ich wysokość musi być dopasowana do wysokości stołu, by zapewnić swobodny dostęp do blatu oraz nie powodować bólu kręgosłupa. 

Warto też, abyś zatroszczył się o właściwe zaplecze. Mowa tu o nowoczesnych akcesoriach biurowych typu flipchart czy pilot ułatwiający obsługę urządzeń multimedialnych i łatwym dostępnie do nich. Poza tym w każdej profesjonalnej sali powinien znaleźć się również wysokiej klasy nowoczesny sprzęt elektroniczny audio-video. Warto też zadbać o dobre wyposażenie zaplecza technicznego typu: nagłośnienie czy oświetlenie dobrane do warunków spotka