Zaokrąglone blaty stołu konferencyjnego – plusy takiego rozwiązania.

Blaty zaokrąglone w stołach konferencyjnych to bardzo popularna opcja wykończenia rantów, która zyskuje z roku na rok coraz większą rzeszę odbiorców. Choć może to wydawać się niewielką zmianą w wykończeniu blatu w stole konferencyjnym, tak naprawdę ma ona wiele zalet, zwłaszcza w przypadku stołów konferencyjnych.

O szeregu zalet stołów konferencyjnych posiadających blaty lekko zaoblone czy zaokrąglone na rogach można wiele napisać a w skrócie:

  1. Blaty zaokrąglone lub choć delikatnie zaoblone ułatwiają komunikację wokół stołu. Zaokrąglone krawędzie pozwalają na łatwiejsze poruszanie się przy stole, bez ryzyka zahaczenia ciałem czy odzieżą o ostry róg. Szczególnie ważne jest to w przypadku stołów konferencyjnych, przy których zasiadają różni ludzie, w tym także osoby niepełnosprawne, które mogą mieć trudności z poruszaniem się w pobliżu stołów o prostych, ostrych krawędziach.
  2. Po drugie, stoły bez rantów wyglądają bardziej elegancko i nowocześnie, co może wpłynąć pozytywnie na wizerunek firmy lub instytucji, która je użytkuje. Blaty stołów z zaokrąglonymi krawędziami są bardziej subtelne i delikatne, co sprawia, że cały stół wydaje się bardziej przyjazny i otwarty, zachęca zwyczajnie do rozmów.
  3. Po trzecie, stoły bez rantów są łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Krawędzie nie gromadzą brudu i kurzu, a ewentualne zabrudzenia można łatwiej usunąć. To ważne zwłaszcza w przypadku stołów konferencyjnych, które są intensywnie użytkowane, z których korzysta zazwyczaj wiele osób i jest przy nich duża rotcja. muszą być zawsze schludne i przyjemne dla oka użytkowników.
  4. Zaokrąglone blaty stołów konferencyjnych znacznie poprawiają interakcję pomiędzy ludźmi, którzy siedzą przy stole. Często koliste kształty ułatwiają i dają możliwość nawiązywania kontaktu wzrokowego z pozostałymi uczestnikami spotkania co w biznesie ma wielkie znaczenie. Ułatwia to zarówno spotkania biznesowe, jak i nieformalne rozmowy.

W ofercie rynkowej dostępne jest wiele modeli stołów konferencyjnych z zaokrąglonymi blatami optymalnie przyjaznymi użytkownikowi. Stoły konferencyjne modułowe – model Rumba, Samba, Twist D, Twist E, Twist F, Twist G, Bachata, Blues, Almanda są doskonałymi przykładami stołów z zaokrąglonymi blatami.

Każdy stół konferencyjny skonfigurować można dowolnie. Dopasować go możemy do wielkości i stylu sali konferencyjnej tak aby całość przestrzeni konferencyjnej robiła dobre wrażenie. Wszystkie produkowane stoły do sali konferencyjnej wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia piękny wygląd i długoletnią trwałość wykonania.

Blaty wykonane są z płyty meblowej, w wybranym dekorze z szerokiej gamy kolorystycznej lub laminatów HPL  co sprawia, że są odporne na zarysowania oraz w prosty sposób kolorystycznie możemy je dopasować do istniejącego wyposażenia przestrzeni biurowej.

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują stoły bez ostrych rantów, czyli blaty stołów o zaokrąglonych krawędziach. Choć może to wydawać się niewielką zmianą, tak naprawdę ma ona wiele zalet, zwłaszcza w przypadku stołów konferencyjnych.

Warto więc nad tematem się pochylić i przeanalizować wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji zakupowej!