Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego stołu konferencyjnego dla Twojej firmy?

Stół konferencyjny to nieodzowny element wyposażenia każdej sali konferencyjnej. Zapewnia on wygodę i komfort zarówno organizatorom, jak i uczestnikom odbywających się w niej spotkań. Dlatego wybór tego wyjątkowego mebla biurowego, nie może być dziełem przypadku. 

Idealny stół do sali konferencyjnej musi być: funkcjonalny, dopasowany do wielkości pomieszczenia oraz uwzględniać liczbę osób, które będą przy nim zasiadać. Zobacz, czym jeszcze powinieneś się kierować, chcąc wybrać stół, który sprawdzi się idealnie w Twojej firmie.

Jaki wybrać kształt stołu konferencyjnego?

Wybierając stół do sali konferencyjnej, w pierwszej kolejności weź pod uwagę jego kształt. Stoły owalne lub okrągłe to świetny wybór, kiedy w grę wchodzi integracja uczestników spotkania. Stoły trójkątne ułatwiają z kolei pracę w grupach, umożliwiając uczestnikom swobodne spoglądanie na siebie i utrzymywanie kontaktu wzrokowego. Natomiast stoły prostokątne sprawdzą się w trakcie spotkań biznesowych i szkoleń, w których bierze udział większa liczba osób. 

Funkcjonalność i wielkość stołu – aranżacja sali konferencyjnej

Funkcjonalność i wielkość stołu – aranżacja sali konferencyjnej 

Kolejna ważna kwestia, na którą musisz zwrócić uwagę wybierając stół konferencyjny firmowy, to jego funkcjonalność. Nowoczesne stoły konferencyjne to meble biurowe do zadań specjalnych, czyli oferujące szereg możliwości ich wykorzystania. Stół konferencyjny może być wykorzystywany, jako:

  • biurko – zapewniając wygodę zasiadającym przy nim osobom;
  • panel sterowania sprzętem do pokazów i prezentacji multimedialnych – jeśli wybierzesz model, który posiada wbudowane porty USB i nowoczesne gniazda;
  • blat roboczy – jeżeli zdecydujesz się wybrać model wzbogacony o wbudowane monitory, wyświetlacze, projektory czy tablice interaktywne, które ułatwią wspólną pracę nad danym projektem. 

 

Wielkość stołu to następny ważny aspekt wyboru stołu do sali konferencyjnej w Twojej firmie. Jego wymiary muszą być dopasowane zarówno pod względem wielkości pomieszczenia, jak i pod kątem  liczby uczestników zaplanowanego spotkania. 

Wybierając wielkość stołu, musisz pamiętać, że każdy z siedzących przy stole powinien mieć zapewnione co najmniej 70 cm wolnej przestrzeni. Pozwoli to na swobodne przeglądanie dokumentów, odręczne sporządzanie notatek czy korzystanie z laptopa.

Zwróć też uwagę na takie parametry jak szerokość stołu i jego wysokość.

Idealna szerokość powinna wynosić:

  • nie mniej niż 60-70 cm – jeżeli sadzasz osoby po jednej stronie stołu;
  • nie mniej niż 90 cm – w przypadku, gdy sadzasz osoby po obu stronach stołu. 

Idealna wysokość stołu to 70 – 80 cm. Aby ułatwić sobie idealne ustawienie tego parametru, postaw na stół z możliwością regulacji wysokości. 

Nie zapomnij o krzesłach!

Nawet najstaranniej wybrany stół do sali konferencyjnej nie będzie spełniał swojego zadania, jeżeli nie postarasz się o dobranie do niego odpowiednich krzeseł. Najlepiej sprawdzą się tutaj wygodne krzesła tapicerowane, które zapewnią komfortowe warunki w czasie trwania wielogodzinnych negocjacji czy dłuższej prelekcji. 

Krzesła powinny posiadać obszerne siedzisko oraz podłokietniki. Ważne, aby były też ergonomiczne. Dobierając krzesła do stołu, zwróć uwagę też na ich kolorystykę i design. Dzięki temu wraz ze stołem stworzysz elegancką i spójną komplikację. Twoi kontrahenci czy uczestnicy szkolenia lub prelekcji będą zachwyceni. 

Jak wybrać idealny stół konferencyjny – krótki przewodnik

Jak wybrać idealny stół konferencyjny – krótki przewodnik

Jakie jeszcze inne elementy są ważne przy wyborze stołu konferencyjnego, odpowiedniego do Twoich potrzeb? 

Materiał wykonania 

Wybierając stół konferencyjny, weź pod uwagę jego:

  • trwałość;
  • odporność na uszkodzenia;
  • łatwość w utrzymaniu w czystości. 

Najbardziej eleganckie oraz praktyczne i trwałe są stoły wykonane z litego drewna. Jeśli w Twojej firmie często odbywają się różnego rodzaju spotkania, warto byś zainwestował w stoły wykonane z materiału odpornego na ślady użytkowania. Tym surowcem wysokiej jakości, który jednocześnie nadaje elegancji wnętrzu, jest płyta antyfinger o aksamitnej strukturze i głębi koloru. 

Gdy szukasz stołu do wyjątkowo reprezentacyjnej sali, wtedy najlepszym wyborem będzie spiek kwarcowy lub naturalny kamień. To surowce wyjątkowo gładkie w dotyku i nadające wnętrzu luksusowego charakteru. 

Kolorystyka 

Przy wyborze idealnego stołu konferencyjnego weź też pod uwagę jego kolorystykę. Możesz ją dobrać na zasadzie łączenia kontrastów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w firmie związanej ze sztuką, tworzeniem czy projektowaniem. 

Przeczytaj nasz artykuł gdzie dowiesz się jaki kolor stołu konferencyjnego wybrać

Kolor stołu możesz również dobrać do koloru ścian oraz pozostałych elementów wyposażenia sali. Tym sposobem stworzysz elegancką i spójną przestrzeń. Jeżeli stawiasz na nowoczesność i minimalizm, wtedy wybierz jeden spośród neutralnych kolorów, czyli biel, czerń, beż, brąz. 

Model stołu 

Szukając idealnego firmowego stołu konferencyjnego, warto wziąć pod uwagę jego model. Dostępne są dwa rodzaje stołów:

  • stoły składane – to bardzo uniwersalny model stołów, które pozwalają na szybkie rozłożenie w momencie, gdy zachodzi taka potrzeba i równie proste złożenie po skończonym spotkaniu. To dobre rozwiązanie, kiedy planujesz przeprowadzenie szkolenia lub konferencje, a nie dysponujesz oddzielnym pomieszczeniem, w którym możesz je zorganizować. Co ważne – składane stoły konferencyjne po złożeniu zajmują niewiele miejsca, więc są łatwe w przechowywaniu, co zwiększa ich funkcjonalność. 
  • stoły modułowe – dedykowane są do sal, w których odbywają się spotkania o różnym charakterze – biznesowe, szkoleniowe czy o mniej oficjalnym charakterze. Konferencyjne stoły modułowe ustawiać w dowolnych konfiguracjach stosownie do charakteru eventu, potrzeb uczestników, jak i możliwości lokalowych. 

Pamiętaj, że wybierając stół do sali konferencyjnej oraz dbając o takie detale, jak: kolor, design czy ergonomia, pracujesz na wizerunek firmy. Pamiętaj, że to, jakie warunki zapewnisz w czasie danego spotkania jego uczestnikom, wpłynie zarówno na atmosferę wydarzenia, jego przebieg, jak i finał. 

Im bardziej elegancką i komfortową przestrzeń zaoferujesz osobom zaproszonym na konferencję, spotkanie biznesowe czy szkolenie, tym większe prawdopodobieństwo, że Twoja firma zyska na zaufaniu, jak i prestiżu. Dlatego najlepiej zrobisz, jeśli zainwestujesz w stół konferencyjny na zamówienie. Wtedy masz więcej możliwości, by dostosować jego wygląd i funkcjonalność ściśle do potrzeb Twojej firmy.