Jaki kolor stołu konferencyjnego wybrać?

Stół konferencyjny pełni ważną funkcję w każdej firmie. To właśnie przy nim odbywa się większość istotnych z punktu widzenia biznesowego rozmów, szkoleń czy negocjacji. To przy nim zapadają istotne dla firmy decyzje, które wymagają omówienia w warunkach sprzyjających skupieniu.

I wreszcie, stół konferencyjny stanowi swego rodzaju wizytówkę firmy, gdyż zwykle stoi w centralnym punkcie sali konferencyjnej i jako pierwszy przyciąga wzrok. Wszystko to sprawia, że jego wybór powinien być dobrze przemyślany. Trzeba uwzględnić nie tylko kwestie praktyczne, ale też estetyczne. A do tych drugich bez wątpienia należy wybór kolorystyki stołu.

Co w tej kwestii oferuje rynek? Jakie stoły konferencyjne cieszą się dziś największym powodzeniem? Jaki stół wybierzesz do swojego biura?

Biały, czarny czy lite drewno – jakie kolory stołu są modne?

Wszystkie pomieszczenia biurowe są zazwyczaj utrzymane w stonowanych kolorach. Z pewnością dominuje wśród nich biel, czerń oraz odcienie naturalnego drewna. Są to ponadczasowe, eleganckie i uniwersalne kolory, które sprawdzają się w przestrzeniach biurowych.

Czarny stół konferencyjny? To ładny wygląd i klasa sama w sobie

Białe stoły konferencyjne cechują się klasyką i elegancją. Doskonale komponują się z innymi meblami biurowymi w tym kolorze, ale mogą też stanowić spójny zestaw z meblami w innych odcieniach, na przykład brązu, beżu czy litego drewna.

Zobacz także Stoły konferencyjne – metalowe czy z drewna?

Stół konferencyjny może posiadać biały blat i czarne nogi malowane proszkowo, w stylu loft – to prawdziwy hit ostatnich lat. Lub odwrotnie, może mieć czarny blat i białe nogi. Albo być w całości biały, utrzymany w stylu minimalistycznym. Konfiguracja jest dowolna!

Trzeba jednak pamiętać, że białe elementy stołu będą się znacznie szybciej brudzić, zwłaszcza jeśli chodzi o blat. Utrzymanie go w nienagannym stanie będzie więc wymagało większych nakładów sił.

stół konferencyjny rumba
Drewno gwarantuje świetne efekty wizualne

Równie popularne są stoły z blatami wykonanymi z litego drewna oraz czarnymi nogami malowanymi proszkowo. Wpasowują się w styl industrialny i rustykalny. Świetnie komponują się z szafami i regałami wykonanymi w podobnym stylu.

Lite drewno nie wychodzi z mody od wielu sezonów, a jego największą zaletą jest to, że wraz z upływem czasu jeszcze zyskuje na atrakcyjności. Kolor naturalnego drewna można też połączyć właściwie z każdym stylem. Doskonale pasuje do przestrzeni biurowych, gdyż jest elegancki, ale nie krzykliwy. Nie będzie więc drażnił oka podczas ważnych biznesowych spotkań.

Aby jednak drewniany blat stołu konferencyjnego na długo pozostawał w idealnym stanie, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto więc wybrać stół z blatem drewnianym, który będzie odpowiednio zakonserwowany. Co jakiś czas warto powtarzać czynności pielęgnacyjne, zwłaszcza gdy zauważysz na meblu pierwsze oznaki zużycia, na przykład przetarcia czy zarysowania.

A co można powiedzieć o czarnym stole konferencyjnym? To dość wymagający odcień, jeśli chodzi o umeblowanie, niemniej z łatwością można go zestawić z jaśniejszymi barwami i w ten sposób nieco ożywić całą aranżację.

Białe stoły konferencyjne to bardzo popularny wybór

Czarny to kolor elegancki i bez wątpienia pasuje do przestrzeni biurowych. Czarne stoły konferencyjne malowane proszkowo są odporne na uszkodzenia, ścieranie i widoczne zabrudzenia. A w połączeniu z drewnianymi elementami wygląda naprawdę korzystnie!

Kolor stołu a styl aranżacji sali konferencyjnej

Sala konferencyjna to nie tylko stół i krzesła, choć nie da się ukryć, że odgrywają one kluczową rolę w tej przestrzeni. Bywa jednak, że sale konferencyjne spełniają różne role, a co za tym idzie, znajduje się w nich także inne wyposażenie. Często są tam regały i szafy z dokumentacją firmową.

Aby całe pomieszczenie prezentowało się elegancko, ważne jest, by stół konferencyjny i krzesła były dostosowane stylem do reszty umeblowania, koloru ścian i ogólnego stylu aranżacji. Jeżeli stawiasz na nowoczesność i minimalizm, wybierz stół konferencyjny o prostym kształcie oraz neutralnej kolorystyce, w bieli, czerni, beżach czy brązach.

Jeżeli natomiast chcesz wprowadzić nieco ekstrawagancji, możesz dobrać stół o niecodziennym kształcie i kolorze, na przykład z nogami w kształcie rozszerzonej litery U w kolorze czarnym, a do tego krzesła z siedziskami w kolorze czerwonym.

Stoły z drewnopodobnym blatem to zawsze dobry wybór. Pamiętaj, aby dobrać go do stylu aranżacji
Stoły z drewnopodobnym blatem to zawsze dobry wybór. Pamiętaj, aby dobrać go do stylu aranżacji

Pamiętaj, że sala konferencyjna to często pierwsze pomieszczenie w firmie, jakie widzą Twoi goście z zewnątrz. Powinno więc zrobić ono jak najlepsze wrażenie, być przyjemne dla oka, sprzyjające skupieniu oraz owocnym rozmowom. Spójna aranżacja i przemyślana kolorystyka z pewnością się do tego przyczynią.

Kiedy drewniany blat stołu konferencyjnego będzie najlepszym wyjściem?

Stoły konferencyjne z blatami drewnianymi to coraz częściej wybierane rozwiązanie. Dlaczego? Otóż stół konferencyjny to zakup na lata. Z tego względu wiele osób postanawia zainwestować w meble biurowe i wybrać te wykonane z solidnych materiałów, które przetrwają wiele lat w dobrym stanie. Drewno, przy odpowiedniej ochronie, z pewnością się sprawdzi.

Drewniane blaty, oprócz pięknego wyglądu, są też praktyczne. Można bowiem dowolnie dostosować kształt blatu do potrzeb. Dzięki temu możesz wybierać spośród podłużnych, owalnych, asymetrycznych czy okrągłych stołów konferencyjnych.

Zobacz modułowe stoły konferencyjne

Naturalne drewniane blaty z łatwością można też przemalować na dowolny kolor. Kiedy więc zaplanujesz mały remont i zechcesz nieco odświeżyć aranżację sali konferencyjnej, nie będziesz musiał wymieniać stołu na inny. Wystarczy, że dobierzesz interesujący Cię odcień i pomalujesz nim blat. Stół będzie wyglądać jak nowy!