Stoły konferencyjne – okrągłe czy prostokątne?

Wybór stołu konferencyjnego do biura powinien być podyktowany nie tylko atrakcyjną ceną, ale przede wszystkim jego funkcjonalnością. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje stołów konferencyjnych. Mamy stoły okrągłe, prostokątne, modułowe, składane i wiele innych. Na jaki z nich się zdecydować? Co wziąć pod uwagę przy wyborze kształtu oraz wielkości stołu? Jakie dodatkowe wyposażenie stołów okaże się praktyczne w trakcie konferencji i innych spotkań biznesowych?

Dlaczego warto wybrać stół modułowy?

Stoły konferencyjne modułowe to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w biurach i firmach. Czym różnią się od klasycznych stołów? Otóż podstawowa wersja stołu modułowego może zostać rozszerzona o kolejne moduły, poprzez ich połączenie. Liczba oraz ustawienie modułów są dowolne, co oznacza, że można je ułożyć w każdej konfiguracji, uzyskując najbardziej pożądane ustawienie. Moduły dają też możliwość stworzenia większej liczby miejsc siedzących, jak i większej przestrzeni roboczej na blatach.

Stół konferencyjny modułowy daje wiele możliwości konfiguracji
Stół konferencyjny modułowy daje wiele możliwości konfiguracji

Stół konferencyjny modułowy to dobre rozwiązanie, gdy chcesz mieć realny wpływ na przygotowanie sali konferencyjnej do każdego spotkania. Dzięki stołom modułowym nie ogranicza się wyposażenie sali, które znajduje się w niej na stałe. Możesz zmieniać układ stołów, ich liczbę, a nawet w trakcie spotkania dostawić kolejne moduły, jeśli zajdzie taka potrzeba. To bardzo ergonomiczne rozwiązanie zarówno z punktu widzenia przedsiębiorcy, jak i kontrahentów zaproszonych na spotkanie.

Profesjonalnie urządzona sala konferencyjna – z układem stołów i krzeseł dostosowanych do charakteru spotkania – zrobi na uczestnikach naprawdę dobre wrażenie.

Stoły konferencyjne prostokątne są uniwersalne

Jeżeli chodzi o kształt, bez wątpienia prostokątne stoły konferencyjne okazują się najbardziej praktyczne i uniwersalne. Dzięki nim zdecydowanie łatwiej uzyskać pożądane ustawienie sali czy połączenie modułów.

Stoły konferencyjne prostokątne - to najczęściej spotykany układ
Stoły konferencyjne prostokątne – to najczęściej spotykany układ

Poza tym przy prostokątnych blatach mamy pewność, że uda się maksymalnie wykorzystać dostępną na nich przestrzeń. Okaże się to praktyczne przy tworzeniu projektów czy prowadzeniu warsztatów szkoleniowych obejmujących robienie rysunków czy wykresów.

Prostokątne stoły konferencyjne można umieścić w każdym pomieszczeniu, także tym mniejszym, a w razie konieczności, dosunąć je do ściany lub ustawić w rogu. A wreszcie, przy prostokątnym blacie stołu uzyskamy więcej miejsc siedzących niż przy okrągłym.

Stoły konferencyjne okrągłe wymagają większych pomieszczeń

Okrągłe stoły konferencyjne bez wątpienia prezentują się wspaniale. Aby jednak można było wygodnie z nich korzystać, konieczne jest posiadanie pomieszczenia o dużych wymiarach. Jeżeli dysponujesz przestronną salą konferencyjną, możesz sobie pozwolić na taki stół.

Stoły konferencyjne okrągłe wymagają z reguły pomieszczeń równych wymiarach
Stoły konferencyjne okrągłe wymagają z reguły pomieszczeń równych wymiarach

Stojąc na środku sali, okrągły stół z pewnością będzie prezentować się imponująco. Należy jednak pamiętać o tym, żeby wokół stołu zapewnić odpowiednią ilość wolnej przestrzeni tak, aby Twoi goście mogli bez problemu odsunąć krzesła i swobodnie usiąść. Okrągłe stoły konferencyjne sprawdzą się podczas narad, spotkań z kontrahentami czy pracy zespołowej, a więc wszędzie tam, gdzie podczas spotkania wskazany jest kontakt twarzą w twarz z resztą uczestników oraz swobodna wymiana myśli.

Pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu stołu konferencyjnego

Stoły konferencyjne powinny nie tylko umożliwiać uczestnikom spotkania zebranie się w jednym miejscu, ale też ułatwiać przeprowadzanie takich spotkań. Często w trakcie konferencji czy szkoleń wyświetlane są materiały multimedialne, robione notatki, przesyłane dokumenty i pliki, z którymi uczestnicy mają się zapoznać.

Stół konferencyjny powinien umożliwiać swobodne przeglądanie dokumentów w formacie A4, korzystanie z laptopa i pendrive’ów. Musi być na nim również dość miejsca na filiżankę kawy lub butelkę z wodą. Nowoczesne stoły konferencyjne często posiadają panel, w którym do dyspozycji użytkowników są mediaporty z gniazdami ładowania i USB. Dzięki nim uczestnicy spotkania mogą podłączyć do ładowania swoje urządzenia elektroniczne, z których korzystają. Mogą również szybko i sprawnie przesłać sobie ważne pliki udostępnione przez prowadzącego.

Jeżeli poszukujesz producenta stołów konferencyjnych do biur, który oferuje produkty wysokiej jakości oraz w nowoczesnym stylu, sprawdź ofertę WILKING. To firma wykonująca stoły konferencyjne na zamówienie, ale oferująca też najnowocześniejsze modele stołów składanych i modułowych.