Stół konferencyjny składany – jakie ma zalety? Kiedy warto wybrać?

W każdym biurze, w którym są prowadzone rozmowy biznesowe, konferencje czy szkolenia, potrzebna jest dobrze wyposażona, komfortowa sala konferencyjna. Nie może w niej zabraknąć ergonomicznego stołu konferencyjnego i dopasowanych do niego krzeseł.

Często jednak zakres spotkań znacząco się od siebie różni pod względem ilości zaproszonych osób czy sposobu przedstawiania treści. To naturalnie generuje potrzebę zmiany ustawienia stołów i liczby miejsc siedzących. Jak można zrobić to szybko i sprawnie? Stoły konferencyjne składane są w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem! Kiedy i dlaczego warto je wybrać?

Stół konferencyjny idealny dla małych sal konferencyjnych

Małe i średnie firmy na ogół nie dysponują dużą przestrzenią biurową ze względu na koszty utrzymania. Niemniej nawet kilkuosobowe przedsiębiorstwo potrzebuje pomieszczenia, w którym mogłoby przeprowadzać rozmowy – z potencjalnymi kontrahentami, pracownikami czy klientami.

Stoły składane są idealne dla małych stal konferencyjnych
Stoły składane są idealne dla małych stal konferencyjnych

Nawet niewielka, ale dobrze wyposażona sala konferencyjna, spełni swoją rolę. Nie zawsze jednak istnieje możliwość ustawienia w niej na stałe dużego stołu i krzeseł, zwłaszcza gdy na co dzień pełni w firmie jeszcze inne funkcje. W takiej sytuacji składane stoły to najpraktyczniejsze rozwiązanie. W zależności od potrzeb, można rozłożyć tyle stołów, ile jest potrzebnych i ustawić je w dowolnej konfiguracji. Stoły składane posiadają łatwy mechanizm składania i rozkładania. Są też łatwe w przechowywaniu, gdyż po złożeniu nie zajmują dużo miejsca.

Stoły składane pozwalają na stworzenie różnych układów

Składane stoły konferencyjne to także możliwość dowolnego ustawienia i tworzenia układów dostosowanych do specyfiki spotkania biznesowego. W przeciwieństwie do stołów zamontowanych na stałe, modele składane można w każdym momencie przenieść, tworząc całkiem nową przestrzeń do spotkań.

I tak, podczas szkolenia można ustawić stoły w stylu szkolnym, dzięki czemu uczestnicy będą mogli swobodnie widzieć wykładowcę oraz materiały wyświetlane na tablicach. Z kolei ustawienie w literę L sprawdzi się w czasie mniejszych szkoleń. Pozwoli wszystkim uczestnikom widzieć siebie nawzajem, jak i prowadzącego, a także brać udział w rozmowach.

Stoły konferencyjne składane pozwalają na tworzenie różnych układów
Stoły konferencyjne składane pozwalają na tworzenie różnych układów

A jeżeli planowane jest spotkanie rady nadzorczej, może wystarczyć tylko jeden stół, przy którym zasiądą członkowie zarządu, by omówić istotne sprawy dotyczące firmy. Połączenie ze sobą kilku składanych stołów konferencyjnych zapewni większą przestrzeń roboczą na blacie, która może być potrzebna podczas wykonywania wspólnych zadań, projektów czy prowadzenia warsztatów.

Gdy z kolei będzie wam potrzebna pusta sala, stoły można łatwo złożyć i wynieść. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacyjnych i pozwala maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujecie.

Stoły składane mogą być wygodnie przechowywane

Składane stoły do sal konferencyjnych wykonane są w taki sposób, aby bez trudu można było je złożyć i przechować. Stelaż wykonany jest z solidnych, ale dość lekkich materiałów, a system składania jest bardzo prosty w użytkowaniu. Po złożeniu stoły zajmują naprawdę niewiele miejsca. Dzięki temu, nawet jeżeli nie posiadacie w firmie magazynu czy składziku, można wygospodarować na nie trochę przestrzeni w samej sali konferencyjnej.

Łatwe i wygodne przechowywanie - to ogromna zaleta składanych stołów konferencyjnych
Łatwe i wygodne przechowywanie – to ogromna zaleta składanych stołów konferencyjnych

To pozwoli zawsze mieć je pod ręką i w razie potrzeby dostawić kolejne stoły, nawet już w trakcie spotkania.

Nowoczesne stoły składane są ergonomiczne

Składane stoły konferencyjne to coraz chętniej wybierana opcja do firm i biur prowadzonych w nowoczesny sposób. Można je wykorzystywać nie tylko do spotkań czy szkoleń. Ich ergonomiczna budowa i stabilna konstrukcja sprawiają, że z powodzeniem mogą pełnić rolę biurek do pracy biurowej w trybie open space.

Nie zajmują zbyt wiele miejsca, można je łatwo przenieść, a co za tym idzie, jeszcze lepiej dostosować przestrzeń pracy do potrzeb pracowników. Co ważne, wymiary stołów składanych są standardowe, jak w innych meblach biurowych, co oznacza, że nie tracimy cennej przestrzeni roboczej na blacie.

Nowoczesne modele dodatkowo posiadają regulację wysokości nóg, możliwość zamontowania mediaportów i gniazd elektrycznych oraz możliwość dokupienia krzeseł. Mają więc wszystko, co jest potrzebne w profesjonalnej sali konferencyjnej.

Zaletą stołów rozkładanych jest też ich atrakcyjna cena, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań biurowych. Mając więc niewielki budżet, można stylowo i profesjonalnie wyposażyć biuro lub salę konferencyjną oraz – w razie potrzeby – dowolnie zmieniać układ pomieszczenia i jego przeznaczenie.

W ofercie WILKING znalazły się nowoczesne i funkcjonalne modele stołów składanych, które w zależności od potrzeb mogą pomieścić od 6 do nawet 28 osób. Dzięki różnym kształtom można je ze sobą łączyć w dowolnych konfiguracjach, uzyskując najlepsze rozwiązania dostosowane do potrzeb firmy. Sprawdź!