Blat stołu konferencyjnego – z czego powinien być wykonany?

Stół konferencyjny to pulsujące serce każdej firmy. Perfekcyjnie skrojona linii stołu konferencyjnego, kompozycja blatu i odpowiedniego stelaża oraz ustawienie go w idealnej Sali konferencyjnej gwarantuje osiągnięcie pozytywnych wyników wszystkich biznesowych negocjacji oraz spotkań.

Aby stół konferencyjny dostarczał maksimum doznań wzrokowych i dotykowych co w dużej mierze może mieć wpływ na komfort pracy przy nim należałoby dobrze się zastanowić nad wykonaniem dopasowanego do potrzeb i oczekiwań blatu i kierować się tym w wyborze materiału, z którego powstanie.

Nasze stoły konferencyjne mogą mieć blaty wykonane z kilku wiodących materiałów a także z ich połączenia. Wśród nich najpopularniejsze to:

  1. Płyta melaminowana wysokiej jakości uznanych producentów: Pfleiderer, Swiss Krono, Egger, Krnospan. Płyta jako uniwersalny wybór blatu stołu jest materiałem występującym w setkach wybarwień imitujących drewno oraz monokolorach, które można dowolnie ze sobą łączyć i idealnie dopasować do istniejącego już w Sali wyposażenia. Płyty meblowe są ciepłe w dotyku, o neutralnej zazwyczaj strukturze.

  1. Naturalne drewno, które w postaci szlachetnej klejonki dębowej spełni najbardziej wyszukane oczekiwania. Piękne usłojenie, naturalna i niepodważalnie piękna kolorystyka to cechy które wyróżnią każdy stół konferencyjny z tłumu. Drewno jest materiałem dość plastycznym, które możemy dowolnie wybarwić olejami, bejcami czy lazurami tworząc dla Państwa wyjątkową salę konferencyjną

  1. Spiek kwarcowy lub naturalny kamień

Pięknie żyłkowany, nakrapiany czy jedwabiście jednolity blat ze spieku kwarcowego czy kamienia może stać się blatem stołu w wyjątkowo reprezenatatywnych przestrzeniach konferencyjnych. Charakterystycznie zimny w dotyku, wyjątkowo gładki i niepowtarzalny design współczesnych spieków będzie luksusowym wykończeniem każdej konferencji.

  1. Płyty Antyfinger

Gdy sala konferencyjna służy niezliczonej ilości spotkań a rotacja uczestników konferencji jest znaczna warto zainwestować w pokrycia blatów, które wyglądają niezwykle ekskluzywnie a jednocześnie opierają się odbijaniu na nich śladów rąk. Płyta w jakości antyfinger produkowana przez firmę Egger dostarczy Państwu pozytywnych wrażeń jeśli chodzi o aksamitne w dotyku wykończenie oraz odporność na powstawanie śladów na jej powierzchni.

  1. Corian

Jeśli kamień czy spiek kwarcowy nie spełnią Państwa oczekiwań można zastosować w stworzeniu idealnego stołu do Sali konferencyjnej corianu. Stół konferencyjny przykryty blatem z corianu dostępnego w szerokiej gamie kolorystycznej jest ciepły w dotyku i jednocześnie zachowuje wizualne cechy charakterystyczne dla kamienia, ma piękną strukturę i kolorystykę, która umili każde spotkanie.

Podsumowując powyższe zestawienie jasnym jest, że stół konferencyjny musi się na pewno wpisać w architekturę i być ergonomiczny a materiał zastosowany do jego stworzenia to już rzecz gustu i wybór należy do Państwa.