Stoły konferencyjne to nieodzowny element wyposażenia każdej sali konferencyjnej czy szkoleniowej. To właśnie przy nich odbywają się rozmowy i negocjacje biznesowe, zawieranie umów czy szkolenia nowych pracowników.
Powinny więc być stabilne i wygodne, a jednocześnie zapewniać odpowiednią ilość przestrzeni roboczej. Znaczenie ma także ich design oraz materiały, z jakich są wykonane. Spośród różnych modeli stołów biurowych, dużą popularnością cieszą się stoły wykonane z naturalnego drewna oraz metalu, a także z połączenia tych dwóch materiałów. Jakie zalety mają każde z nich? I na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu konferencyjnego?
Zalety stołów konferencyjnych z drewna
Stoły konferencyjne z litego drewna to jedne z droższych stołów dostępnych na rynku. Lite drewno to materiał, który jest bardziej wytrzymały niż jego zamienniki. Jeżeli więc zależy Ci na meblu, który przetrwa dziesięciolecia, stół wykonany z litego drewna będzie najlepszym wyborem.
Wraz z upływem czasu drewno nabiera szlachetnego wyglądu. Gdy pojawią się na nim pierwsze uszkodzenia, można z łatwością się ich pozbyć, zabezpieczyć powierzchnię i znów cieszyć się meblem wyglądającym jak nowy.
Drewnem w szczególności nadającym się do produkcji stołów konferencyjnych jest dąb biały i czerwony. Charakteryzuje się wysoką twardością, a lica dębu są grubsze od innych gatunków drzew, co daje mu bardziej naturalny wygląd. Blaty wykonane z litego dębu są właściwie niezniszczalne.
Drewniane meble, w tym stoły konferencyjne, prezentują klasę i elegancję, która jest bardzo pożądana w reprezentatywnych pomieszczeniach biurowych. Zapraszając różnych gości na spotkania, ważne jest, aby zrobić na nich dobre wrażenie jako przedsiębiorca.
Gustownie urządzona sala konferencyjna z drewnianymi akcentami zawsze będzie modna i stylowa. Pod względem jakości i wyglądu, stoły z naturalnego drewna nie mają żadnego porównania do stołów wykonanych z laminatów czy płyty wiórowej imitującej drewno.
Pokazując, że nie boisz się inwestować w wyposażenie biura, które przetrwa lata, dajesz do zrozumienia potencjalnym kontrahentom, że cenisz sobie w pełni dopracowane rozwiązania, nie chodzisz na skróty i potrafisz rozpoznać inwestycje warte zachodu. To może wpłynąć na pozytywny wynik negocjacji.
Zalety stołów konferencyjnych z metalu
Równie dużą popularnością co stoły konferencyjne drewniane, cieszą się te wykonane z metalu. Malowane proszkowo, zyskują piękne matowe wykończenie, a jednocześnie ochronę przed uszkodzeniem czy rdzewieniem.
Metal to materiał bardzo solidny, doskonale nadający się do tworzenia konstrukcji i stelaży. Jednocześnie nie wymaga specjalnego traktowania, by zawsze wyglądać dobrze. Łatwo się go czyści, nie ulega odkształceniu i nie chłonie wilgoci.
Metalowe stoły konferencyjne świetnie pasują do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych. Tworzą biurową przestrzeń typową dla dużych, przeszklonych biurowców w centrum miast.
Materiał wykonania stołu ma wpływ na trwałość i łatwość czyszczenia
Biorąc pod uwagę częste użytkowanie stołów konferencyjnych w firmach, trzeba uwzględnić ich trwałość oraz łatwość czyszczenia. Pod tym względem stoły wykonane z drewna i metalu doskonale łączą w sobie te cechy.
Na ogół drewniane elementy są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu można śmiało z nich korzystać przez kilka lat, zanim nastąpi potrzeba odświeżenia warstwy ochronnej.
Z kolei elementy metalowe malowane proszkowo łatwo się czyści, gdyż brud nie wnika w głąb metalu, nie zmienia też jego koloru, a słońce nie powoduje blaknięcia.
W porównaniu do stołów wykonanych z tworzyw sztucznych, te z drewna i metalu są najtrwalsze, najłatwiejsze w utrzymaniu oraz najatrakcyjniejsze.
Nowoczesne stoły konferencyjne nawiązują do stylu loftowego
Drewno i metal to materiały charakterystyczne dla jednego z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich ostatnich sezonów, czyli loft. Coraz częściej pojawia się on w nowoczesnych biurach, w szczególności przy wyborze mebli biurowych.
Stoły konferencyjne z drewnianym blatem i metalowym stelażem idealnie wpasowują się w styl loft. Dopasowanie do niego biurek, szaf i regałów z drewna w tym samym odcieniu oraz z metalowymi dodatkami pozwala uzyskać elegancką i spójną aranżację.
Bez względu na upływ czasu, taki styl we wnętrzach biurowych nigdy nie będzie passe. Nieco surowy, a jednak przytulny, poważny, profesjonalny, ale minimalistyczny – właśnie taki jest loft.